LM.plSportJak III-ligowiec z III-ligowcem. Z Sieradza Sokół wraca z remisem

Jak III-ligowiec z III-ligowcem. Z Sieradza Sokół wraca z remisem

Sparing III liga

Drugi zimowy sparing Sokoła Kleczew zakończył się remisem 1:1. Kleczewianie mierzyli się na wyjeździe z Wartą Sieradz. Jedyną bramkę dla Sokoła zdobył Fabian Grzelka.

W sobotnim sparingu Sokół Kleczew mierzył się z rywalem z tego samego poziomu rozgrywkowego, ale z innej grupy. Warta Sieradz to obecnie piętnasty zespół III ligi gr. I. Starcie zakończyło się remisem 1:1.

W pierwszej połowie lepsze sytuacje mieli kleczewianie, ale na ich drodze stawał bramkarz Warty Kamil Miazek. Warta okazji bramkowych miała mniej, choć też mogła wyjść na prowadzenie. Tuż przed przerwą Sokół omal nie wbił piłki do własnej siatki po dośrodkowaniu, ale sytuację wyratował golkiper kleczewian.

Po zmianie stron zespół z Sieradza ruszył do ataku. Gospodarze mieli sporo sytuacji pod bramką Sokoła, ale obijali głównie słupki i poprzeczkę. Po pierwszym kwadransie kleczewianie się obudzili. Najpierw też trafili w poprzeczkę, a w 72. minucie wyszli na prowadzenie. Po strzale z dystansu piłkę odbił Maciej Mielcarz, dopadł do niej Fabian Grzelka i trafił do siatki Warty. Sokół nie cieszył się jednak z przewagi zbyt długo. Już cztery minuty później akcję prawą stronę przeprowadził Kacper Sionkowski, a piłkę do pustej siatki dobił Jakub Pawłowski.

Kolejny mecz kontrolny drużyna Łukasza Cichosa zaplanowany ma na 11 lutego. Będzie to starcie z Notecią Czarnków.

Warta Sieradz – Sokół Kleczew (76’ Jakub Pawłowski – 72’ Fabian Grzelka)