Skocz do zawartości
LM.plSportJaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?
materiał promocyjny

Kolagen, białko naturalnie wytwarzane w organizmie, jest również popularnym suplementem i składnikiem produktu kosmetycznego, który poprawia zdrowie skóry.

Produkty kolagenowe mogą poprawić elastyczność skóry, zmniejszyć widoczne zmarszczki i zwiększyć przepływ krwi do skóry. Najmocniejszy kolagen to kolagen naturalny. Natomiast jak powszechnie wiadomo, wraz z upływem czasu, jakość naszej skóry w sposób znaczący się zmienia, a tym samym zaczynam tracić kolagen, który naturalnie występuje w naszej skórze. Kolagen na skórę to przede wszystkim takie rodzaje jak:

  • kolagen rybi
  • kolagen morski
  • kolagen w proszku
  • kolagen w tabletkach

Proszek kolagenowy, hydrolizowana wersja kolagenu pobranego z tkanek zwierzęcych, jest rozkładaną wersją kolagenu, która jest łatwiejsza do wchłonięcia przez organizm. Często oferowany jest w jednej z dwóch form: peptydów kolagenowych lub hydrolizatu kolagenu.

W postaci kapsułek suplementy kolagenowe to kapsułki wypełnione hydrolizowanym proszkiem kolagenowym. Główną różnicą między tymi dwoma rodzajami kolagenu jest metoda dostarczania. Kapsułki, które są zwykle wykonane z białka roślinnego zwanego celulozą, łatwo się rozpadają, gdy dotrą do żołądka.

Warto również dodać to, że kolagen ma charakter nitkowaty i łączy się i wspiera inne tkanki ciała. Kolagen na stawy, skórę, kości, ścięgna, mięśnie i chrząstki to tylko niektóre z nich. Kolagen jest również odpowiedzialny za podtrzymywanie narządów wewnętrznych ciała i jest również obecny w zębach.

Kolagen na twarz

Kolagen na zmarszczki jest wręcz idealny, ponieważ jest w stanie przynieść bardzo zadowalające efekty, wynikające z jego stosowania. Kolagen jest uważany za jeden z najobficiej występujących rodzajów białka u ludzi. Mówiąc liczbowo, prawie 25% białka w organizmie to sam kolagen. Kolagen posiada dużą siłę rozciągającą i funkcjonuje w sposób, który dowodzi, że bardzo różni się od wielu innych rodzajów białek. Znajduje się on zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz komórek. Włókna kolagenowe są istotne w przyczynowości dla obwodowej struktury komórek, ale są również obecne w wewnętrznych ścianach komórek. Kolagen faktycznie działa wraz z elastyną w celu zapewnienia odpowiedniego wsparcia, jędrności i wigoru tkankom ciała, czy to skórze zewnętrznej, czy mięśniom tworzącym narządy wewnętrzne. W rzeczywistości kolagen i elastyna są również ważne dla naczyń krwionośnych. Kolagen łączy się ze składnikiem białkowym keratyną, aby zapewnić zewnętrznej skórze jędrność i giętkość, dlatego wraz ze starzeniem się organizmu ilość kolagenu zaczyna się zmniejszać, co prowadzi do zmarszczek i innych skutków starzenia się skóry, przyczyną wszystkich tych niepożądanych zjawisk jest nic innego, jak redukcja kolagenu.

O tym warto pamiętać!

Elastyczność osiąga się tylko poprzez tkanie rozciągliwymi włóknami elastyny. Ta siatkowata struktura kolagenu i elastyny jest osadzona w żelopodobnej substancji podstawowej zawierającej kwas hialuronowy. Substancja ta ma bardzo wysoką zdolność wiązania wilgoci i pomaga skórze zachować jej objętość. Im więcej pasm i włókien ma nasza skóra, tym jest napięta. Kolagen jest dość często stosowany w nawilżających kremach kolagenowych lub produktach przeciwzmarszczkowych. natomiast kolagen w tych kremach nie może przeniknąć przez najwyższą warstwę skóry. Cząsteczki kolagenu są po prostu zbyt duże, aby przeniknąć do dolnych warstw skóry, gdzie są faktycznie potrzebne. Same proste kremy kolagenowe nie mogą uzupełnić tkanki łącznej. Kolagen jest również w stanie przechowywać wilgoć. Może zatem działać nawilżająco i chronić skórę przed wysuszeniem. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się gładsza i bardziej miękka.

Utrzymanie zdrowia kolagenu w skórze jest niezbędne do zapobiegania pojawianiu się drobnych linii i zmarszczek. Kiedy produkcja kolagenu spowalnia, a istniejący kolagen zaczyna się rozkładać, skóra zaczyna wykazywać zmarszczki i inne oznaki starzenia. Kolagen pomaga zapobiegać pojawianiu się drobnych linii i zmarszczek, ponieważ gdy kolagen w skórze zaczyna się rozkładać, skóra twarzy traci wiele ze swojej elastyczności i elastyczności. Gdy siła kolagenu w skórze zaczyna zanikać lub rozkładać się, skóra twarzy zaczyna opadać i zwisać, tworząc głębokie linie i zmarszczki, które kojarzymy z zaawansowanym wiekiem. Chociaż rozkład kolagenu w skórze jest nieuniknionym faktem starzenia się, dostępne są różnorodne produkty z kolagenem na zmarszczki, które obejmują zwiększenie ilości kolagenu obecnego w skórze, a nawet zwiększenie produkcji kolagenu w celu utrzymania młodości, zdrowej skóry.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole