LM.plSportKilka goli, dwie czerwone kartki i porażka. Górnik słabszy od wicelidera

Kilka goli, dwie czerwone kartki i porażka. Górnik słabszy od wicelidera

V liga sobota

Dzisiejszy mecz dla gości miał być łatwy. Ale długo zanosiło się na niespodziankę. Aż do doliczonego czasu gry...

Plan GKS-u na pierwsze minuty spotkania był prosty. Zmusić Górnika do głębokiej defensywy i jak najszybciej strzelić gola. Druga część założeń udała im się już w piątej minucie. Bartłomiej Olejniczak niezbyt dobrze trafił w piłkę, ale to wystarczyło, aby znalazła ona drogę do siatki.

W kolejnych fragmentach meczu przyjezdni nieco uspokoili swoją grę i szukali podwojenia dorobku. W 33. minucie Bartosz Kordylewski sfaulował rywala, a po chwili obronił rzut karny wykonywany przez Olejniczaka. GKS cisnął dalej, ale to koninianie wyrównali. Kacper Babacz pognał prawą stroną boiska i w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu. Górnik nie cieszył się z tego zbyt długo, bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy na 2:1 dla gości trafił Damian Knopik.

Po przerwie Biało-niebiescy byli aktywniejsi w swoich poczynaniach i gra się wyrównała. Można było mieć nadzieję na kolejną bramkę, ale w 75. minucie arbiter usunął Aleksa Sieradzkiego. Pomimo tak niekorzystnego obrotu spraw fantastycznym strzałem popisał się Iwo Nowierski i po raz kolejny miejscowi doprowadzili do remisu. Jeszcze przed końcem spotkania sędzia odesłał do szatni Brajana Perlińskiego i taka decyzja zdecydowanie może budzić spore wątpliwości. W krótkim czasie okazało się, że ostatnie słowo należało do piłkarzy z Dopiewa. Etiopczyk Abel Abomsa, czyli najlepszy strzelec wicelidera tabeli, w doliczonym czasie strzelił swojego siódmego gola w lidze i zapewnił gościom trzy punkty.

W związku z tym, że Olimpia Koło wygrała swój mecz z Polonią Golina, w tabeli na dwóch pierwszych miejscach nie zmieni się nic. Zanim Biało-niebiescy udadzą się na kolejne ligowe starcie do Zaniemyśla, już w najbliższą środę o godz. 16:30 zmierzą się w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski w Sompolnie z miejscowym GKS-em.

Po takiej porażce jest nam bardzo smutno. Graliśmy z wiceliderem, który przed siódmą kolejką strzelił najwięcej goli w lidze. Drużyna zasłużyła na duże brawa, ponieważ wyrównaliśmy grając w dziesięciu. Potem arbiter usunął drugiego naszego zawodnika, a gdyby się tak nie stało, może byśmy te 2:2 utrzymali. Już grając dwóch mniej straciliśmy bramkę na 2:3. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, nie boimy się grać ofensywnie i mam nadzieję, że to w końcu przełoży się na zdobycze punktowe – powiedział po meczu trener Górnika, Krzysztof Gadomski.

Górnik Konin – GKS Dopiewo 2:3 (38' Kacper Babacz, 85' Iwo Nowierski – 5' Bartłomiej Olejniczak, 43' Damian Knopik, 90' + Abel Abomsa)

Górnik (skład wyjściowy): Bartosz Kodrylewski – Mikołaj Kowalski, Fabian Sieradzki, Iwo Nowierski, Aleks Sieradzki, Daniel Lesiński, Kacper Babacz, Brajan Perliński, Kacper Szurgot, Adam Krzos, Jakub Pluciński

W pozostałych spotkaniach Polanin Strzałkowo w delegacji uległ Wielkopolsce Komorniki 1:5. Natomiast Olimpia Koło po golach Szymona Bartosika, Adama Kozajdy i Jana Iwulskiego rozprawiła się z Polonią Golina 3:1. Lider pozostaje zatem przy Sportowej 12.

Polanin (skład wyjściowy): Adam Garczyk – Jakub Balcerowski, Dawid Kustra, Michał Walerczyk, Aleksander Stawski, Norbert Lorencki, Adrian Nadgrodkiewicz, Patryk Adamczewski, Tomasz Jarecki, Filip Janiszewski, Łukasz Szygenda