LM.plSportKolarz KLTC ponownie mistrzem Polski! Najlepszy w kryteriach ulicznych

Kolarz KLTC ponownie mistrzem Polski! Najlepszy w kryteriach ulicznych

Kolarstwo

Dawid Migas, zawodnik KLTC Konin, został drugi rok z rzędu mistrzem Polski w kryterium ulicznym. W finałowym wyścigu punktów z powodu kontuzji nie zdobył, ale wcześniejsze wyniki pozwoliły mu założyć złoty medal na szyi.

Tegoroczne mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym składały się z sześciu wyścigów. Finał odbył się w miniony weekend w Wieluniu. Już przed tym startem Dawid Migas miał na koncie 129 punktów i wyprzedzał drugiego w klasyfikacji Mateusza Grabisa o 28 oczek. Z jednej strony sporo, z drugiej zawodnik KLTC Konin niczego nie mógł być jeszcze pewien.

Szczególnie, że przed startem w Wieluniu nabawił się groźnej kontuzji i podczas finałowego przejazdu nie był w pełni formy. Miało to swoje przełożenie na wynik – Migas zajął dopiero 26. miejsce i nie zdobył nawet punktu. Jego najgroźniejsi rywale Mateusz Grabis i Wojciech Pszczolarski (były reprezentant KLTC Konin) z Wielunia wyjechali tylko z jednym punktem. Dzięki temu Migas obronił pierwsze miejsce i mógł cieszyć się ze złota.

Było to już jego drugie mistrzostwo w kryterium ulicznym w karierze. Zawodnik KLTC okazał się najlepszy również w poprzednim sezonie.