LM.plSportKoninianin wicemistrzem Polski w triathlonie! Ponad cztery godziny rywalizacji

Koninianin wicemistrzem Polski w triathlonie! Ponad cztery godziny rywalizacji

Triathlon

Przemysław Gaj, zawodnik Tritona Konin i warszawskich Kazików, wywalczył drugie miejsce w kategorii do 25 lat Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie 1/2 Ironmana. Pokonanie trasy zajęło mu ponad cztery godziny!

Tegoroczne mistrzostwa Polski odbywały się w Suszu w województwie warmińsko-mazurskim. Na dystansie 1/2 Ironmana (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu) startował zawodnik Tritona Konin i warszawskich Kazików Przemysław Gaj. Koninianin spisał się fantastycznie, przywożąc z zawodów srebrny medal w kategorii mężczyzn do 25 lat.

Pierwszą część w wodzie Przemysław Gaj pokonał w czasie 32 minut i 4 sekund, co dawało mu siódme miejsce w swojej kategorii wiekowej. 90 km trasy rowerowej zajęło koninianinowi dwie godziny, piętnaście minut i 52 sekund, ale dało również awans do pierwszej piątki. Decydujący był bieg. Połowę trasy maratonu Przemysław Gaj pokonał w czasie 1:19:43, kończąc rywalizację w swojej kategorii wiekowej na drugim miejscu.

Łącznie cała trasa zajęła zawodnikowi z Konina 4:11:06. Do złota wśród mężczyzn do 25 lat zabrakło Przemysławowi zaledwie czterech minut i 27 sekund. Jednocześnie reprezentant Tritona Konin i Kazików wywalczył dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej na 303 zawodników, którzy dotarli do mety.