LM.plSportLider pokonany! Szybki gol ustawił spotkanie w Kleczewie

Lider pokonany! Szybki gol ustawił spotkanie w Kleczewie

III liga

1:0 zwyciężył Sokół Kleczew z Olimpią Grudziądz. Spotkanie z liderem III ligi rozpoczęło się dla kleczewian fenomenalnie, bo już w trzeciej minucie zdobyli gola.

Bramka padła po błędzie obrońców gości. Piłkę przejął Kacper Janiak, minął jeszcze bramkarza i dał prowadzenie drużynie Łukasza Cichosa. Olimpia mogła bardzo szybko doprowadzić do wyrównania, w ósmej minucie wywalczyła bowiem rzut karny. Strzał z jedenastu metrów zatrzymał jednak Sebastian Szabłowski.

Przez resztę spotkania Sokół skupiał się na obronie korzystnego dla siebie rezultatu. Miał też swoje sytuacje – blisko było po rzucie wolnym, gdy na bramkę rywali główkował Michał Zimmer. Świetną interwencją popisał się wtedy bramkarz z Grudziądza.

Ostatecznie komplet punktów pozostał w Kleczewie. Sokół plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę, kleczewianie zagrają w Gdańsku z tamtejszą Gedanią.

Sokół Kleczew – Olimpia Grudziądz 1:0 (3’ Kacper Janiak)

Sokół Kleczew: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer (71’ Mateusz Molewski), Jan Andrzejewski, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Tomasz Kowalczuk, Mateusz Wzięch, Kacper Janiak (89’ Emanuel Mikołajczyk), Cezary Stańczyk, Eryk Kryg (90’ Igor Martuszewski), Fabian Grzelka.

źródło: sokol.kleczew.pl