LM.plSportMustang minimalnie lepszy w pierwszym finałowym meczu o mistrzostwo Polski

Mustang minimalnie lepszy w pierwszym finałowym meczu o mistrzostwo Polski

I liga

Trudny mecz w Suchedniowie rozegrali obrońcy mistrzowskiego tytułu z Konina. Rewanż w Koninie zapowiada się bardzo interesująco.

Tylko jednym punktem punktem wygrali w Kielcach koszykarze na wózkach z Konina. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gości, którzy lepiej radzili sobie także w drugiej. Powiększyli przewagę do ośmiu punktów i wydawało się, że większych emocji w tym spotkaniu już nie będzie.

Początek drugiej połowy przyniósł kolejne punkty dla koninian, a potem miejscowi powoli zaczęli odrabiać straty. W efekcie trzecią kwartę wygrali 15:12. Na około półtorej minuty przed końcem meczu goście prowadzili pięcioma punktami, ale potem celnie rzucali już tylko gospodarze, dzięki czemu zmniejszyli rozmiary porażki do punktu.

Rewanż w najbliższy weekend w Koninie. To będzie mecz, który zadecyduje o tytule mistrzowskim.

Pactum Scyzory Kielce – Mustang Konin 67:68 (16:20, 15:19, 15:12, 21:17)

Mustang: Piotr Łuszyński 30, Marek Wesołowski 17, Kamil Kornacki, Piotr Darnikowski 6, Marek Bystrzycki, Przemek Stelmasik, Daniel Brzeziński, Marcin Kupiecki, Mateusz Tylak, Adrian Jankowski