Skocz do zawartości
LM.plSportNa Baja Poland bez medalu. Kolejna runda Pucharu Świata za Kamena Rally Team

Na Baja Poland bez medalu. Kolejna runda Pucharu Świata za Kamena Rally Team

Dodano: , Żródło: LM.pl
Na Baja Poland bez medalu. Kolejna runda Pucharu Świata za Kamena Rally Team
Sporty motorowe

Piąte miejsce w grupie T4 i dziewiąte w klasyfikacji generalnej zajął słupecki Kamena Rally Team podczas Baja Poland. Zawody wchodziły w skład Pucharu Świata FIA.

Zmagania w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim składały się z pięciu odcinków specjalnych o łącznej długi niemal 490 km. Zawody były kolejną odsłoną Pucharu Świata FIA, w której uczestniczyli rajdowcy Kamena Rally Team.

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zmagania rozpoczęli od odcinka kwalifikacyjnego. Nieco ponad pięciokilometrową trasę pokonali w czasie 5 minut i 29 sekund, co dało im piąte miejsce w grupie T4 i jedenaste w klasyfikacji generalnej.

Kolejne dni to ciężka walka o poprawę swojej pozycji. Dwa kolejne odcinki – po ponad 210 km każdy – pozwoliły słupczanom wspiąć się na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Rajdowcy z naszego regionu nie ustrzegli się błędów i musieli zaakceptować siedmiominutową karę. Mimo tego Kamena Rally Team utrzymał swoją pozycję, plasując się na piątym miejscu w grupie T4 i dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kolejna runda Pucharu Świata w przyszłym miesiącu. Od 28 do 30 października Kamena Rally Team rywalizować będzie w Portugalii.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole