LM.plSportNiespodzianka w Toruniu. Wilki Wilczyn przegrały z AZS UMK

Niespodzianka w Toruniu. Wilki Wilczyn przegrały z AZS UMK

II liga

Z pewnością nie takiego wyniku we wczorajszym meczu oczekiwał trener Wilków, Bartosz Malinowski. Jego podopieczni ulegli na wyjeździe AZS UMK Toruń.

I choć pierwsze dwa sety zgodnie z planem wygrali goście, tak po raz kolejny miała zastosowanie stara siatkarska prawda. Jeżeli nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3.

Pierwsza partia to koncert wilczynian, wychodziło im prawie wszystko, a seta zakończyli 25:15. Drugiego wygrali na przewagi, a w trzecim AZS pokazał, że jeszcze w tym meczu powalczy. W czwartym gospodarze poszli za ciosem i doszło do tie-breaka. Siatkarze z grodu Kopernika wykorzystali tę szansę i wygrali 15:11, a cały mecz 3:2.

Jaka zatem może być dobra wiadomość pomimo porażki? Że do Wilczyna goście wracają przynajmniej z punktem. Wiadomo, że to znacznie gorzej niż trzy, ale nie już co płakać.

Po czternastej kolejce drużyna z okolić Konina zajmuje szóste miejsce w tabeli.

AZS UMK Toruń – Wilki Wilczyn 3:2 (15:25, 26:28, 25:22, 25:19, 15:11)