Skocz do zawartości
LM.plSportOstatni wyjazd w tym sezonie. Od czterech meczów nie wygrały i nie strzeliły bramki

Ostatni wyjazd w tym sezonie. Od czterech meczów nie wygrały i nie strzeliły bramki

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ostatni wyjazd w tym sezonie. Od czterech meczów nie wygrały i nie strzeliły bramki
Ekstraliga

Gdańsk będzie ostatnim miejscem, do którego w tym sezonie wyjadą piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W końcówce sezonu zespół Romana Jaszczaka będzie szukać przełamania dwóch kiepskich serii – bez zwycięstwa i bez strzelonej bramki.

Przedostatnia kolejka Ekstraligi oznacza dla Medyka POLOmarket Konin ostatni wyjazd w sezonie. Rywalkami medyczek będzie AP Lotos Gdańsk. Szósta drużyna ligi jest obecnie liderem „best of the rest” – zespołów środka tabeli, które dzielą zaledwie trzy punkty. Forma gdańszczanek jest zmienna: w ostatnich pięciu meczach wygrały dwa razy, przegrały trzy. U siebie ten bilans wygląda podobnie: pięć zwycięstw, pięć porażek.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn zwyciężyły medyczki. Drużyna Romana Jaszczaka pokonała AP Lotos 1:0, a decydującą bramkę strzeliła Androniki Michalopoulou. Medyk POLOmarket musi powtórzyć ten rezultat, jeżeli chce pozostać w grze o jakiekolwiek wyższe pozycje, niż osiem – dziewięć. Choć i tak już dziś wiadomo, że będzie to najgorszy sezon konińskiej drużyny od lat.

W Gdańsku medyczki będą też próbowały podreperować kiepski bilans ostatnich spotkań. Dość powiedzieć, że zespół z Konina nie tylko od czterech meczów nie wygrał, ale nawet nie strzelił bramki.

W innym spotkaniu zagrają ze sobą bezpośredni rywale medyczek w walce o pozycje w środku tabeli: Śląsk Wrocław i Sportis KKP Bydgoszcz. Ponadto Olimpia Szczecin podejmie Tarnovię Tarnów, Górnik Łęczna zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec, GKS Katowice powalczy o punkty z Rekordem Bielsko-Biała, a AZS UJ Kraków zagra z UKS SMS Łódź.

Spotkanie pomiędzy AP Lotos a Medykiem POLOmarket Konin rozpocznie się 22 maja o godz. 10.15 na stadionie AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole