LM.plSportPierwsza wygrana Sokoła w rundzie rewanżowej. Odrobili straty do Polonii

Pierwsza wygrana Sokoła w rundzie rewanżowej. Odrobili straty do Polonii

III liga

Pierwszy komplet punktów wywalczony na boisku w rundzie wiosennej ma już Sokół Kleczew. W Środzie Wlkp. kleczewianie wygrali z Polonią 3:2, choć przegrywali już dwoma bramkami.

Starcie z wyżej notowaną Polonią Środa Wlkp. zaczęło się dla Sokoła fatalnie. Już w piątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po indywidualnej akcji zakończonej golem Kacpra Nowaka. Po kwadransie gry było już 2:0, tym razem do siatki trafił Aleksander Kluczyński.

Mimo dwóch mocnych ciosów Sokół odpowiedział jeszcze przed przerwą. W 23. minucie rzut wolny wykonywał Mateusz Molewski. Piłkę po jego strzale zatrzymał jeszcze bramkarz Polonii, ale skutecznie do siatki dobił ją Tomasz Kowalczuk. Do remisu zespół Łukasza Cichosa doprowadził już po przerwie. W 55. minucie na 2:2 strzelił Krystian Pawlak.

Decydujące uderzenie kleczewianie wyprowadzili w końcówce meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Fabian Grzelka, zapewniając komplet punktów Sokołowi.

Dorobek zespołu Łukasza Cichosa wzrósł do 25 punktów. Sokół wciąż zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę. Kleczewianie podejmą Olimpię Grudziądz.

Polonia Środa Wlkp. – Sokół Kleczew 2:3 (5’ Kacper Nowak, 15’ Aleksander Kluczyński – 23’ Tomasz Kowalczuk, 55’ Krystian Pawlak, 80’ Fabian Grzelka)

Sokół Kleczew: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer (80’ Fabian Grzelka), Jan Andrzejewski, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Tomasz Kowalczuk (63′ Mateusz Wzięch), Mateusz Ławniczak (46′ Eryk Kryg), Kacper Janiak, Mateusz Molewski (46′ Cezary Stańczyk), Michał Grobelny, Krystian Pawlak.

źródło: sokol.kleczew.pl