LM.plSportPłomyk z trzema medalami w Miastku. Jeden w singlu, dwa w deblu

Płomyk z trzema medalami w Miastku. Jeden w singlu, dwa w deblu

Badminton

Z trzema medalami z krajowego Turnieju Badmintona wrócili zawodnicy Płomyka Mąkolno. Rywalizacja miała miejsce w Miastku.

Krajowy Turniej Badmintona rozegrany został w Miastku, a wzięło w nim udział 80 zawodników. Wśród nich – trójka reprezentantów Płomyka Mąkolno. Z Pomorza wrócili z trzema medalami.

Dwa złote krążki wywalczyła Amelia Zielińska. Zawodniczka Płomyka triumfowała w singlu oraz w grze deblowej wraz zawodniczką z UKS Dwójka Bytów Michaliną Kurkowską. Startowała w kat. młodzików młodszych.

Trzeci krążek dorzucili debliści – Adam Maśliński i Jakub Cichy, stając na najniższym stopniu podium. W singlu zajęli miejsca 6 – 10.

Trenerem zawodników z Mąkolna jest Tomasz Zieliński.