Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportRemis w małych derbach, druga wygrana Polonii

Remis w małych derbach, druga wygrana Polonii

V liga niedziela

W małych derbach regionu podział punktów. Wynik meczu został ustalony na początku drugiej połowy, gdy Polonus i Polanin szybko zdobyli gole. Z dalekiej wyprawy do Opalenicy ze zwycięstwem wróciła Polonia Golina.

Do przerwy w Kazimierzu Biskupim goli nie było, a zaraz po niej wielkie wielkie emocje. Jako pierwsi gola strzelili piłkarze Polonusa. Tylko, że ich radość nie trwała długo, bo już dwie minuty później wyrównali. Szansa na prowadzenie pojawiła się równie szybko, co stracona bramka. W tej sytuacji bohaterem był jednak bramkarz Polanina, Jan Różański, który obronił rzut karny. Wobec tego wynikiem 1:1 to spotkanie się zakończyło.

Polonus Kazimierz Biskupi – Polanin Strzałkowo (47' Bartosz Kowalski – 49' Patryk Jarzyński)

Polonus (skład wyjściowy): Szymon Szymański – Filip Jasiecki, Jakub Borkowski, Piotr Kurowski, Mateusz Szymański, Bartosz Kowalski, Wiktor Kujawa, Daniel Wdowiak, Aristote Otoka, Filip Dobry, Barłomiej Dobry

Polanin (skład wyjściowy): Jan Różański – Aleksander Stawski, Michał Walerczyk, Patryk Adamczewski, Kamil Jóźwiak, Adrian Nadgrodkiewicz, Norbert Lorencki, Sebastian Kułaga Radosław Trybuła, Łukasz Szygenda, Dominik Grzelewski

Aż do Opalenicy na mecz z APR Poznań pojechała Polonia Golina. W meczu „za sześć punktów” okazała się lepsza od gospodarzy i odniosła swoje drugie zwycięstwo w sezonie. A już w najbliższą sobotę zawodnicy Przemysława Skibiszewskiego w końcu zagrają na swoim terenie. Przebudowa stadionu została zakończona, a to powinno zwiększyć szanse Polonistów na zdobywanie punktów. Tym ważnym rywalem dla kibiców z Goliny będzie w sobotę ostatni w tabeli Sokół Pniewy.

APR Poznań – Polonia Golina 0:3