LM.plSportSMS Ślesin niekwestionowanym liderem w okręgówce, Tur Turek w A klasie

SMS Ślesin niekwestionowanym liderem w okręgówce, Tur Turek w A klasie

Niższe ligi piłkarskie

To była bardzo udana jesień dla piłkarzy SMS-u Ślesin i Tura Turek. Ci pierwsi w piętnastu meczach tylko raz zremisowali, ci drudzy także są na najlepszej drodze do awansu.

Tylko jeden remis w piętnastu meczach, seria dwunastu zwycięstw z rzędu, najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek w lidze – tym może pochwalić się lider tabeli grupy III klasy okręgowej, SMS Ślesin.

Jeżeli nic niespodziewanego się nie wydarzy, to jego rywale mogą marzyć już co najwyżej o miejscu premiowanym grą w barażu. Jak na razie Zjednoczeni Trzemeszno, Orzeł Kawęczyn i GKS Sompolno pozostają w grze o drugie miejsce. W weekend cała trójka wygrała swoje spotkania. Na dole tabeli także bez większych niespodzianek, przegrali ci, co mieli przegrać. Ale jak na razie skazywanie którejkolwiek z drużyn na spadek nie ma sensu. Utrzymać się mogą nawet Wilki Wilczyn, jeżeli tylko zimą coś się zmieni na lepsze.

Klasa A, grupa V

W ostatnich tegorocznych meczach rozegrano m.in. mecz na szczycie w grupie V, w którym Nałęcz Babiak rozbił u siebie wicelidera 5:0. Przez większą część pierwszej połowy gospodarze nie mogli się przebić przez defensywę Sparty Barłogi. Aż do doliczonego czasu. Wtedy Mateusz Trzmielewski i Kuba Lewandowski zdobyli po golu. W kolejnej części gry goście próbowali odrabiać straty, zamiast tego tracili kolejne bramki. Krzysztof Durka, ponownie Trzmielewski i na trzy minuty przed końcem Miłosz Bąkowski spowodowali, że powrót do domu zawodników Sparty musiał być bardzo trudny.

Wciąż bez wygranej jest Warta Kramsk. Tym razem przegrała u siebie z Gromem Malanów 1:6, a autorem honorowego gola dla gospodarzy w 52. minucie zdobył Maciej Walczak.