LM.plSportSparingowy comeback Górnika Konin. „Zespół pokazał charakter”

Sparingowy comeback Górnika Konin. „Zespół pokazał charakter”

V liga

Gdy po pierwszej połowie sparingowego meczu z Victorią Skarszew Górnik Konin przegrywał 0:4 wydawało się, że jest już po spotkaniu. Tymczasem w drugiej połowie biało-niebiescy nie tylko odrobili straty, ale wręcz zwyciężyli 5:4.

W pierwszej połowie starcia z IV-ligową Victorią Skarszew Górnik nie prezentował się źle, ale indywidualne błędy w obronie pozwoliły rywalom na strzelenie aż czterech goli. Po zmianie stron koninianie jednak ruszyli do ataku i w przeciągu zaledwie jedenastu minut doprowadzili do wyrównania. Na tym Górnik jednak nie poprzestał – w samej końcówce spotkania koninianie strzelili piątką bramkę i ostatecznie wyżej notowanego rywala pokonali.

Zespół pokazał charakter i serducho – przyznał po meczu trener biało-niebieskich Krzysztof Gadomski. – W pierwszej połowie nie wszystkie założenia taktyczne były wykonywane tak, jak chcieliśmy. Ale zasługują na wielkie brawa. Niezależnie, czy to jest sparing, czy nie sparing, wyjść z 0:4 na 5:4 to jest wielki wyczyn. To pokazuje, że mamy umiejętności piłkarskie, jak tylko dojdzie do tego charakter to możemy wiele.

Jak podkreśla trener Górnika, klub wciąż działa na rynki transferowym. – Nie zamykamy nikomu furtki. Praktycznie wszyscy nasi wychowankowie otrzymali propozycję powrotów. Czy ktoś się jeszcze zdecyduje? Może widząc to, co się dzieje w klubie, będzie to dla nich sygnał, że jednak warto.

W tym tygodniu swoje sparingi rozegrali też inni piątoligowcy z regionu konińskiego. Polonus Kazimierz Biskupi przegrał 1:2 z Notecianką Pakość, a gola strzelił zawodnik testowany. W piątek mecz z Czarnymi Ostrowite grał Polanin Strzałkowo. V-ligowiec wygrał 5:0. Polonia Golina pokonała zaś Termy Uniejów 5:0 po golach Gołzy, Skibiszewskiego i Pietrzaka. W weekend kolejny sparing czeka Polonusa, tym razem z Mieszkiem Gniezno, zagra też Olimpia Koło z LKS Ślesin, a Polonia Golina - z Łokietkiem Brześć Kujawski.

Górnik Konin – Victoria Skarszew 5:4 (Kacper Babacz x3, Filip Krawiec, Iwo Nowierski)

Górnik Konin: Bartosz Kordylewski (Dawid Chochenzy, Kacper Staszak) – Jakub Pluciński (Mateusz Gajewski), Mikołaj Kowalski (Igor Wałęsa), Kacper Ficner (Damian Głocki), Fabian Sieradzki (Jakub Jagodziński), Tomasz Słowiński (Mikołaj Nowak), Iwo Nowierski (Adam Krzos), Adam Krzos (Szymon Szofer), Olaf Ossowski (Filip Krawiec), Aleks Sieradzki (Rafał Steczyński), zawodnik testowany (Kacper Babacz).