LM.plSportSportowe podsumowanie roku. Wbrew pozorom sukcesów było sporo

Sportowe podsumowanie roku. Wbrew pozorom sukcesów było sporo

Podsumowanie roku

Sukcesów oczywiście na miarę skromnych możliwości miasta i regionu konińskiego. Ale z drugiej strony czy powinniśmy mieć jakiekolwiek kompleksy? Przecież możemy pochwalić się kilkoma medalistami zawodów rangi międzynarodowej. A i na krajowym podwórku także były dobre momenty. A więc zaczynamy!

Zapraszam do podróży przez różne dyscypliny sportowe, kolejność przypadkowa.

Kacper Ratajewski wicemistrzem Europy do lat 20

Po brązie Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 18 i mistrzostwie świata do lat 19 wywalczonym w ubiegłym roku wychowanek UKS MOS Czarni Ostrowite we wrześniu razem z kolegami zdobył srebro Mistrzostw Europy do lat 20.

Koszykówka

Już początek roku był bardzo udany dla Mustangów. W lutym wywalczyli pierwszy, historyczny Superpuchar Polski a pod koniec maja zdobyli mistrzowskiego hat-tricka po niesamowitym meczu. Do tego trzeba dodać kolejny finał Pucharu Polski, zwycięstwo w Wiśnik Cup i występy konińskich koszykarzy na wózkach w kadrze narodowej.

Wychowankowie MKS MOS Konin Aleksander Dziewa i Szymon Tomczak w barwach Śląska Wrocław zostali mistrzami Polski. Na mistrzostwa Europy pojechał tylko ten pierwszy i pokazał się na nich z dobrej strony. Na you tubie można obejrzeć jego kilka efektownych akcji, a nasza kadra dotarła do półfinału imprezy. Świetnie poradziły sobie także młode koszykarki klubu z Dworcowej. Drużyna U13 prowadzona przez Magdalenę Stawicką uzyskała historyczny awans do finału Mistrzostw Polski.

Piłka nożna

Krystian Bielik, wychowanek Górnika Konin i urodzony w Słupcy a stawiający pierwsze piłkarskie kroki w Sokole Kleczew Jan Bednarek zostali powołani i zagrali na mistrzostwach świata. Natomiast o samym występie naszej kadry (poza faktem, że po 36 latach wyszła z grupy na mundialu) lepiej zapomnieć.

Co poza tym? KKF Automobile Torino Konin jest liderem w grupie I drugiej ligi futsalu i taka sytuacja z pewnością musi cieszyć. Nie inaczej było także w przypadku awansu Medyka POLOmarket Konin do półfinału Pucharu Polski po kilkuletniej przerwie.

Sporty walki

Tutaj najwięcej do powiedzenia ma powiat turecki. Choć i pochodząc ze Skulska można dokonać rzeczy wielkich. Dowodem na to rewelacyjny występ Justyny Szmajdki, która Na X Mistrzostwach Świata World Union Karate Do Federations z kadrą Polski została mistrzynią świata.

W kickboxingu zawodnik Strikera Turek Aleksander Kowalczyk wywalczył złoto MŚ juniorów. W wywiadzie dla lm.pl powiedział skromnie: – Ciężko pracowałem, aby zostać mistrzem świata.

Kajetan Bajzert mieszka w Przykonie, a na co dzień trenuje w Zagłębiu Konin. Podczas mistrzostw Europy do lat 14 zdobył brąz. Takie osiągnięcie krótko skomentowała jedna z legend konińskiego boksu Andrzej Goiński. – Jeżeli chodzi o młodzież, to największy sukces w historii klubu. Poza tym Danuta Lewandowska została mistrzynią Polski U18, Julian Witkowski był drugi w MMP U23, brązowe medale w trakcie Mistrzostw Polski U18 zdobyli Julia Gieryn, Natalia niedźwiedź oraz Albert Betke, a Kamil Goiński jest drugim trenerem w kadrze olimpijskiej kobiet, która w 2023 roku zacznie walczyć o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu