LM.plSportŚwietny występ konińskich szablistów. Złoty Stasiak, srebrna Matuszak

Świetny występ konińskich szablistów. Złoty Stasiak, srebrna Matuszak

II Puchar Polski Seniorów

Dwójka zawodników KKSz Konin stanęła na podiach podczas II Pucharu Polski Seniorów w Szabli. Złoty medal wywalczył Olaf Stasiak, a srebrny – Sylwia Matuszak.

22 szablistów wystartowało w Śremie w turnieju mężczyzn II Pucharu Polski Seniorów. Wśród nich najlepszy był Olaf Stasiak. W fazie grupowej koninianin zanotował trzy zwycięstwa i dwie porażki. W fazie pucharowej wygrał 15:14 z Krzysztofem Kajorem (AZS AWF Katowice), a następnie z rozstawionym z numerem pierwszym Cezarym Białeckim (Victor Warszawa) 15:11. W półfinale Stasiak zwyciężył 15:14 z Krzysztofem Kaczkowskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy), a w finale pokonał 15:10 Piotra Szczepanika (Victor Warszawa), sięgając tym samym po złoto.

W czołowej ósemce znalazł się jeszcze Kacper Nowinowski, który w ćwierćfinale przegrał z Krzysztofem Kaczkowskim 3:15.

Medal przywiozła również szablistka Sylwia Matuszak rywalizująca w gronie dwudziestu zawodniczek. W fazie grupowej koninianka zanotowała pięć zwycięstw i jedną porażkę, co dało jej rozstawienie z numerem trzecim w fazie pucharowej. Tam zawodniczka KKSz Konin wygrała 15:5 z Martą Aksamit (Zagłębiowski Klub Szermierczy), 15:8 z klubową koleżanką Małgorzatą Zawodniak i 15:9 z Angeliką Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy). W finale Matuszak uległa jednak Zuzannie Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 14:15, zdobywając ostatecznie srebro.

Wspomniana już wcześniej Zawodniak uplasowała się na siódmym miejscu w klasyfikacji.