LM.plSportTakich derbów jeszcze nie było. Fantastyczna seria KKF Automobile Torino trwa!

Takich derbów jeszcze nie było. Fantastyczna seria KKF Automobile Torino trwa!

II liga

Strzelić sześć bramek, nie stracić ani jednej i pokonać derbowego rywala – taki wymarzony scenariusz spełnił się zawodnikom KKF Automobile Torino Konin w piątkowym starciu z KP Wooden Villa Września. Tak wysokiej wygranej nad wrześnianami koninianie jeszcze nie zanotowali.

Choć przed meczem wiadomo było, że zespół z Wrześni w tym sezonie nie spisuje się najlepiej, to jednak historia starć obu zespołów kazała być ostrożnym w kreśleniu optymistycznych scenariuszy. I rzeczywiście, przez pierwsze dziesięć minut gra była wyrównana, a świetnie znające się ekipy neutralizowały nawzajem swoje poczynania. Goście groźnie uderzali z dystansu, ale bardzo czujny był Michał Jankowski.

W jedenastej minucie popełnili jednak błąd – jeden z zawodników KP Wooden Villa nie wrócił po ataku, a koninianie natychmiast to wykorzystali. Do siatki trafił Przemysław Skibiszewski, otwierając wynik spotkania. Kluczowe były jednak ostatnie minuty pierwszej połowy, gdy gospodarze dosłownie roznieśli rywali. Dwukrotnie do siatki trafił Krystian Robak, a po jednym golu dołożyli Nikodem Lipiński i Krzysztof Budziński.

Goście byli na łopatkach i nie podnieśli się z nich już do końca spotkania. Kompletnie nie mieli pomysłu, jak pokonać świetnie dysponowanych nie tylko w ofensywie, ale i w obronie zawodników KKF Automobile Torino Konin. Nie pomagała gra bez bramkarza, ani próby pressingu. Jedyne zagrożenie stwarzały wspomniane już strzały z dystansu.

A koninianie spokojnie kontrolowali mecz, w 30. minucie jeszcze podwyższając prowadzenie. Rzut karny wywalczył Nikodem Lipiński – za faul na drugą żółtą kartkę wyleciał Igor Zieliński. Do rzutu karnego podszedł Przemysław Skibiszewski i spokojnie pokonał Marcina Siepielskiego.

KKF Automobile Torino Konin zwyciężył 6:0, co jest najwyższą wygraną w starciach oficjalnych z zespołem z Wrześni. Koninianie utrzymali pozycję lidera z dorobkiem piętnastu punktów. Kolejne spotkanie w weekend 10 – 11 grudnia. W I rundzie Pucharu Polski zespół Przemysława Skibiszewskiego zagra z Pogonią Połczyn-Zdrój.

KKF Automobile Torino Konin – KP Wooden Villa Września 6:0 (11’, 30’ Przemysław Skibiszewski, 17’, 19’ Krystian Robak, 20’ Nikodem Lipiński, 20’ Krzysztof Budziński)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Artur Brzuśkiewicz, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Przemysław Skibiszewski, Krystian Robak, Mateusz Zaborski, Nikodem Lipiński, Krzysztof Budziński, Damian Tylak, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.