LM.plSportV liga. Polonus rzutem na taśmę, momenty w meczu Polanina

V liga. Polonus rzutem na taśmę, momenty w meczu Polanina

V liga

Dlaczego warto chodzić na mecze piłki nożnej? Choćby dlatego, by zobaczyć zwycięstwo swojej drużyny w chwili, w której nic na to nie wskazuje. A tak właśnie było w sobotę w Kazimierzu Biskupim.

Kibice już zaczęli zbierać się do domów, a tu nagle... Gol! Była już czwarta minuta doliczonego czasu gry, gdy wprowadzony od początku drugiej połowy Mateusz Szymański zdobyła gola. Arbiter zakończył spotkanie i trzy punkty zostały w Kazimierzu Biskupim. Przedostania drużyna w tabeli była bardzo blisko wywalczenia remisu, ale podobno szczęście sprzyja lepszym. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo od 11 września.

Polonus Kazimierz Biskupi – Orkan Konarzewo 1:0 (90' Mateusz Szymański)

Polonus: Szymon Szymański – Jakub Wolski (55' Łukasz Wawrzyniak), Piotr Kurowski (46' Mateusz Szymański), Antoni Dobry, Filip Dobry (90' Patryk Łagocki), Szymon Ćwiek, Fabian Sieradzki, Jakub Borkowski (77' Wojciech Łuczak), Wiktor Kujawa (46' Wiktor Budzyński), Adam Marciniak (66'Patryk Lisowski), Krzysztof Słowiński

Wciąż za to nie może wygrać Polanin Strzałkowo. Co prawda do przerwy prowadził z Vitcovią Witkowo, ale punktów i tak nie zdobył. Zresztą to goście jako pierwsi mogli zdobyć gola. Swojej szansy nie wykorzystał jednak Oskar Pietrzak, a w analogicznej sytuacji nie pomylił się Łukasz Szygenda. W drugiej części meczu do roboty wzięli się przyjezdni i po trafieniach Oskara Wegnerskiego i Szymona Mellera wywieźli ze Strzałkowa zwycięstwo. Następny rywal Polanina to Orkan Konarzewo, czyli ekipa, którą zdecydowanie można ograć.

Polanin Strzałkowo – Vitcovia Witkowo 1:2 (43' Łukasz Szygenda – 52' Oskar Wegnerski, 75' Szymon Meller)

Polanin: Dawid Pawlak – Sebastian Kułaga (44' Artur Glowacki), Kamil Jóźwiak, Marcin Zauer, Michał Walerczyk, Łukasz Szygenda (63' Fryderyk Siepelski), Patryk Adamczewski, Szymon Nowak (80' Jakub Kułaga), Dominik Jesiołowski, Łukasz Jaszczak, Jakub Ciesielski